סדנאות משחק במגמת דרמה ותיאטרון לתואר שני בספרות משווה

סדנאות משחק הן חלק אינטגרלי מהלימודים במגמת דרמה ותיאטרון לתואר שני בספרות משווה, והן מעניקות הזדמנות לעלות על הבמה או מול מצלמה וללמוד את אמנות המשחק, בד בבד עם רכישת בסיס אקדמי מוצק בלימודי דרמה, ספרות ותרבות. אז אם אתם מחפשים סדנת משחק ומעוניינים לעצב את דרככם בעולם אמנויות הבמה, כדאי לדעת שהמחלקה לספרות משווה באוניברסיטת בר-אילן מציעה מגוון סדנאות משחק חווייתיות במסגרת  מגמת דרמה ותיאטרון לתואר שני, בהנחיית אנשי מקצוע מהמובילים בתחום המשחק בישראל.

סדנאות משחק במסגרת תואר שני במגמת דרמה ותיאטרון בבר-אילן

עולם המשחק העכשווי הוא תחרותי. כדי לעבור אודישנים על השחקנים והשחקניות להפגין את מנעד היכולות הדרמטיות שלהם בתוך דקות ספורות. על מנת להצליח שחקנים צריכים לפתח את החוזקות שלהם לרמה הגבוהה  ביותר באמצעות תרגול, הנחיה והכוונה.

קריירה במשחק דורשת הרבה מעבר לשינון שורות. משחק הוא תנועה, קול, סיפור, הוא בבואה לתרבות, לאמנות, להיסטוריה, לקהילה ולחברה, והלימודים במגמה מכינים את הסטודנטים והסטודנטיות לאתגרים אלו. לצד סדנאות משחק וכתיבה רוכשים הסטודנטים ידע רב-תחומי מעולמות הספרות, האסתטיקה, האמנויות והלימודים הקלאסיים. דרך קריאה וניתוח טקסטים ממגוון תרבויות, תקופות, סוגות ומקורות מפתחים הלומדים חשיבה תיאורטית וביקורתית, משכללים את יכולת הניתוח ומתוודעים לקשת רחבה של מתודות משחק ומגוון צורות מבע.

סדנאות משחק במגמת דרמה ותיאטרון בבר-אילן הן לא רק מעשיות כי אם גם חווייתיות. סדנאות משחק אלו מונחות על ידי אנשי מקצוע פעילים הנחשבים למובילים בתחומם, ביניהם: סדנת משחק בהנחיית השחקנית, המחזאית והבמאית הדר גלרון (בית לסין, הקאמרי, "הסודות", "מקווה"), סדנה בהנחיית ד"ר רועי הורוביץ (הבימה, הקאמרי, תיאטרון באר שבע) ועוד. מנחי סדנאות משחק במגמה מדריכים את הסטודנטים ומלמדים כיצד פועלת התעשייה, כאשר במהלך כל סדנת משחק תחדדו את הכישרון הטמון בכם, תביאו לידי ביטוי את הקול הייחודי שלכם ותצברו מיומנויות משחק ודרמה חדשות שיאפשרו לכם לבלוט.

לקבלת מידע נוסף בנושא סדנאות משחק במסגרת מגמת דרמה ותיאטרון לתואר שני בספרות משווה או להרשמה ללימודי תואר שני צרו קשר דרך עמוד צור קשר או בטלפון: 03-5318281

מבט מקרוב על סדנאות משחק במגמת דרמה ותיאטרון לתואר שני בספרות משווה

מגמת דרמה ותיאטרון במחלקה לספרות משווה בבר-אילן היא חדשה, צעירה ותוססת ומציעה מבחר סדנאות משחק, ביניהן:

  • סדנת משחק מתוך יצירה אישית
  • סדנת סצנות ניתוח וביצוע - ממחזה כתוב להצגה.

בנוסף לסדנאות משחק, לומדים הסטודנטים גם: דרמטורגיה וקריאה מודרכת בטקסטים דרמטיים, אסתטיקה מודרנית, מחזאות ישראלית – בין מגמות עולמיות לאפיונים מקומיים, סיפורי בדים: אסתטיקה מודרנית מעשיות ומעשיות מחודשות בתרבות המערב, ספרות ואסתטיקה מיוון ועד הרנסנס, מחזותיו של שייקספיר – קריאה, צפייה ועיון, רומן חניכה הגברי והנשי, תורת הספרות ועקרונות מתודולוגיים, תורת הסוד וספרות העולם: ספרות וקבלה במפגש, ממקרא לבמה: "שימוש דרמטי ותיאטרוני לספר הספרים" ועוד ועוד, כך שהבוגרים יוצאים עם השכלה רחבה ומקיפה.

ללמוד משחק בחממה לאמנויות הבמה בד בבד עם השלמת תואר שני

מגמת דרמה ותיאטרון לתואר שני בספרות משווה באוניברסיטת בר-אילן גאה לשמש חממה לטיפוח הדור הבא של אמני הבמה, ומאפשרת להשלים תואר שני ללא תזה בתוך שנתיים או בתוך שנה אינטנסיבית אחת. תוכנית הלימודים מרתקת, אקלקטית וחושפת את הסטודנטים והסטודנטיות לכלל ההיבטים של המשחק, הדרמה, ההצגה, הכתיבה והיצירה, כאשר ההוראה נערכת במגוון צורות: החל מקורסים, הרצאות, כנסים, ימי עיון וסמינרים דרך מפגשים עם יוצרים, שחקנים, במאים, עורכים, מחזאים וכותבים ועד סדנאות משחק וסיורים מודרכים בתיאטרון ובתערוכות.

המחלקה לספרות משווה שמה דגש מיוחד על הדיאלוג שבין התרבות היהודית והעברית לבין תרבויות העולם ומעודדת שיח פורה ופתוח בין הסטודנטים לבין המרצים. בוגרי המחלקה לספרות משווה משתלבים בהצלחה כשחקנים, במאים, מחזאים, כותבים, עורכים, דרמטורגים, כיוצרים, בחינוך ובהוראה, ותעודת התואר מהווה כרטיס כניסה לעולם הרחב והעשיר של אמנויות הבמה.

לקבלת מידע נוסף בנושא סדנאות משחק במסגרת מגמת דרמה ותיאטרון לתואר שני בספרות משווה או להרשמה ללימודי תואר שני צרו קשר דרך עמוד צור קשר או בטלפון: 03-5318281