תואר שלישי (דוקטורט בספרות)

דוקטורט בספרות במחלקה לספרות משווה באוניברסיטת בר-אילן

שלום לך,

אני שמח על התעניינותך בלימודי תואר שלישי בספרות משווה באוניברסיטת בר־אילן.

לימודי התואר השלישי (PhD דוקטורט בספרות) מתמקדים בכתיבת עבודת הדוקטורט ובמעבר מהיות סטודנטים להיות חוקרים של ממש. משמעותה של עבודת הדוקטורט הנה בחידוש מחקרי, בהבעת עמדה מקורית, ובהתמחות ולמידה מעמיקה של נושא מסוים על פי תחומי העניין והנושאים האהובים על הסטודנט. אנו מעודדים את תלמידי המחקר שלנו בתוכנית דוקטורט בספרות להשתתף ולהרצות בכנסים אקדמיים וכן עושים כל מאמץ לסייע להשגת מלגות לימודים עבורם.
 

מה כוללים לימודי דוקטורט בספרות בבר-אילן?

לימודי דוקטורט בספרות מורכבים מהשתתפות בקורסים (שמיעה בלבד), נוכחות בקולוקוויום המחלקתי ובכנסים שהמחלקה מארגנת וכתיבת עבודת דיסרטציה בליווי אישי של מנחה ממרצי המחלקה. ישנם מקרים רבים בהם סטודנטים שכתבו עבודת תזה לתואר שני בספרות מגיעים ללימודי התואר השלישי על מנת לפתח את הרעיונות שהחלו לגבש בעבודת התזה לכדי עבודה מעמיקה ורחבת היקף יותר. 
על מנת להתקבל ללימודי תואר דוקטורט בספרות במחלקתנו נדרש ציון ממוצע של 86 ומעלה. 
 

מסלולים מיוחדים ללימודי דוקטורט בספרות:

מסלול משולב - לימודי תואר שני ודוקטורט בספרות יחד: בנוסף למסלול הרגיל לתואר שלישי, קיימת אפשרות ללמוד לדוקטורט בספרות במסלול משולב, המשלב למעשה את לימודי התואר השני עם לימודי התואר השלישי כמפורט בתקנון האוניברסיטה.
מסלול ישיר - מתואר ראשון לדוקטורט בספרות: לימודי תואר שלישי במסלול ישיר מהתואר הראשון בספרות משווה.  
מסלולים אלו אפשריים עבור תלמידים מצטיינים בלבד. פרטים נוספים על אודות מסלולים מיוחדים אלו ניתן לקבל במזכירות המחלקה.
 
דרישות מיוחדות לתואר שלישי - דוקטורט בספרות:
1)
הגשת תוכנית מחקר עם סיום שנה ראשונה ללימודים.
2)
לימודים בתוכנית מיוחדת שתקבע על-ידי ראש המחלקה בהתאם לדרישת הועדה לתואר שלישי המחייבת להשתתף בשלוש השנים הראשונות בשלושה קורסים שנתיים (רצוי סמינריונים), (סה"כ 6 ש"ש, 12 נ"ז), ומתוכם סמינר מתודולוגי (2 ש"ש; 4 נ"ז) ולקבל ציון עובר ללא חובת עבודות או בחינות.
3)
השתתפות חובה בכל שנה בקולוקוויום המחלקתי (יש להירשם לקורס מס' 33-950). בנוסף להשתתפות בימי העיון ובכנסים של המחלקה.
 

ד ר י ש ו ת  כ ל ל י ו ת: ראה תקנון בית הספר ללימודים מתקדמים.

אני מאחל לך הצלחה בלימודי הדוקטורט בספרות משווה העונים על הציפיות שלך ועל התוכניות שלך לעתיד ומזמין אותך לפנות למרכזת המחלקה, גב' מירב לוי, בכל שאלה בטלפון: 03-5318281 או במייל: gr.comlit@biu.ac.il.

להתראות ובהצלחה,

 דר' יעקב מאשיטי 

ראש המחלקה לספרות משווה

למידע נוסף ולהרשמה ללימודי דוקטורט בספרות משווה באוניברסיטת בר־אילן אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר בעמוד צור קשר או בטלפון: 03-5318281