סדנאות כתיבה במסגרת תואר שני

במחלקה לספרות משווה באוניברסיטת בר-אילן לומדים הסטודנטים והסטודנטיות במגוון סדנאות כתיבה במסגרת מסלול כתיבה יוצרת לתואר שני. זהו מסלול מיוחד הנלמד במשך שנתיים ללא תיזה, וכולל 18 שעות לימוד שבועיות.

דרך סדנאות כתיבה המגמה מאפשרת ללומדים בה להיחשף באופן מקצועי לטכניקות כתיבה בתחומי השירה, הפרוזה והתסריטאות. במהלך סדנאות הכתיבה של המגמה, יכולים הסטודנטים להתנסות בסגנונות וז'אנרים שונים של כתיבה בדרך לעיצוב דרכם כיוצרים וככותבים. סדנאות הכתיבה המגוונות שלנו מתקיימות בהנחייתם של אנשי מקצוע מהמובילים בתחומם, ביניהם: המשורר והעורך אליעז כהן, הסופר והעורך יובל שמעוני והסופרת יהודית קציר, והם מלווים, מייעצים ומכוונים את הסטודנטיות והסטודנטים לאורך הסמסטרים עד לסיומו של התואר.

מתעניינים או מתעניינות בקריירה ככותבים ויוצרים? צרו אתנו קשר למידע על סדנאות כתיבה במסגרת תואר שני בכתיבה יוצרת בבר-אילן, באמצעות עמוד צור קשר או בטלפון 03-5318256

מבט על כמה מסדנאות הכתיבה במגמת כתיבה יוצרת בתואר שני בספרות משווה:

מגמת כתיבה יוצרת בתואר שני בספרות משווה מציעה מגוון של סדנאות כתיבה חווייתיות ומעשיות, ביניהן:

  • ארז כלים: סדנת כתיבת פרוזה: סדנת כתיבה זו נועדה לצייד את הסטודנטיות והסטודנטים בסט של  מיומנויות וטכניקות לכתיבת פרוזה. במהלך סדנת כתיבה זו נראה מה הם רכיבי הסיפור, איך מתרגמים רעיון לעלילה,  נבחן יחדיו כיצד מספרים סיפור, איך בונים דמות, כיצד יוצרים דרמה וקונפליקט, אילו סוגי מבע ואמצעים סגנוניים עומדים לרשותנו ואיך מקדמים עלילה. דרך קריאת טקסטים נבחרים מספרות העולם ננתח ונלמד כיצד יוצרים מוכרים הצליחו לגולל את סיפוריהם ואף נתנסה בכתיבת פרוזה.
  • "שיר נס השיר": זוהי סדנת כתיבה המתמקדת בשכלול היצירתיות וכושר ההבעה ובחידוד יכולת כתיבת השירה. במהלך סדנת כתיבה זו נתוודע לסוגי שירה מגוונים ולתתי-ז'אנרים בשירה דרך טקסטים מובחרים מהשירה העולמית ומהשירה העברית לדורותיה. במהלך סדנת כתיבה זו ניתן דגש מיוחד על כתיבה תוך עיבוד חוויות אישיות ורגשיות, על התנסות מעשית של הסטודנטים ותרגול כתיבת שירה.

מטרת סדנאות כתיבה הן אפוא להיחשף, לקרוא ולדון אך גם לתרגל ולהתנסות בסוגי כתיבה שונים ומגוונים, לאפשר לכל סטודנט וסטודנטית למצוא את קולם הייחודי כמו גם להקנות כלים, ידע ומיומנויות כתיבה.

לצד סדנאות כתיבה נלמד במסגרת מגמת כתיבה יוצרת בתואר שני בספרות משווה גם קורסי ליבה, כגון: אסתטיקה מודרנית, אסתטיקה קלאסית, קוראים: היבטים ספרותיים, פסיכולוגיים ותרבותיים, סופרים, מספרים ודמויות: מעשה היצירה ופענוחה בספרות ועוד, כך שבוגרי תואר שני במגמת כתיבה יוצרת יוצאים עם הכשרה אקדמית מקיפה ונרחבת. כמו כן, סטודנטים במסלול תואר שני מוזמנים גם לקחת חלק בפעילויות המתקיימות במסגרת המחלקה לספרות משווה בבר-אילן, ובכללן: ימי עיון, כנסים, מפגשים עם יוצרים, סיורים ועוד.

מתעניינים או מתעניינות בקריירה ככותבים ויוצרים? צרו אתנו קשר למידע נוסף על סדנאות כתיבה במסגרת תואר שני בכתיבה יוצרת בבר-אילן, באמצעות עמוד צור קשר או בטלפון 03-5318256