פירוט קורסי הסדנה - מגמת כתיבה יוצרת -תשפ"ב

יובל שמעוני - הצצה לארגז הכלים: סדנת פרוזה, יום ב' 12:00-14:00 שנתי

בסדנה נפתח יחד יכולות בסיסיות, החל בהתבוננות ובקשב וכלה בדרכי סיפר וניסוח. לשם כך ניעזר בתצלומים ובתמונות, בקטעי וידאו ובטקסטים מן הספרות העברית והעולמית. הדמויות – מה נחוץ לבנייתן קודם-כל? אפיוניהן ועוד מידע עליהן, מתי למסור אותו וכיצד? אילו שימושים יש לסגנונות השונים? נבחן בסדנה כמה דוגמאות "מהחיים" וגם מיצירות ספרות נבחרות.

לסילבוס הקורס


יובל שמעוני - "הצצה לארגז הכלים"-סדנת פרוזה למתקדמים, יום ד' 16:00-18:00, סמסטר א' 

מטרת הקורס – העמקה בארגז הכלים של סופר. נבדוק יחד דרכי סיפור וסוגי מספרים, וכיצד נבנית דמות: אילו מאפיינים שלה מוצגים ובאיזה אופן, ומה תועלתו של כל אחד מן האופנים.

 

לסילבוס הקורס


אליעז כהן - "שיר נס השיר": סדנה לכתיבת שירה, יום ב' 16:00-18:00, שנתי

מטרות הקורס הינה פיתוח היצירתיות, שכלול היכולות להבעה מאוצרות השירה העברית והעולמית, עיבוד לחוויות אישיות-רגשיות, והיכרות עם עולם השירה באופן אינטגרטיבי לצד לימודי התיאוריה והמחקר. כל מפגש ייוחד לנושא מעולם הכתיבה היוצרת בתחום השירה, בדגש על חוויה והתנסות סדנאית בכתיבה, וכן אסיף ומשוב על מה שנכתב במהלך המפגש. הכתיבה תיעשה לרוב בז'אנר חופשי בתוך תחומה הרחב של השירה, ובמהלך המפגשים יודגמו גם תתי-ז'אנרים ספציפיים (כמו: סונטה, הייקו, "מרובעים", פיוט, מדרש-חדש ועוד). בכל מפגש ישולבו טקסטים מן השירה העולמית והעברית לדורותיהם (מהתקופה הקלאסית ועד ימינו), אם כמקורות-השראה ואם כטריגרים לתרגילי-הכתיבה עצמם.

לסילבוס הקורס

יהודית קציר  -סדנה לכתיבת פרוזה, יום ב' 14:00-16:00, סמסטר ב'

בסדנה נתנסה בכתיבת פרוזה באופן מודרך. נתוודע למחצבים ולכלים של הכתיבה מהפן האמנותי, ונפתח לממד המשחקי שבה. בכל מפגש יודגמו ויידונו טקסטים ספרותיים, יינתנו תרגילים, ויוגש טקסט מקורי של אחד המשתתפים, שיזכה למשוב אישי וקבוצתי.

 

 

 

* הקורסים מקנים נקודות זכות במסגרת לימודי תואר במחלקה לספרות משווה, וגם כקורסים כלליים.